Івано-Франківський #OlimpicLab
7 Березня 2021
Івано-Франківський #OlimpicLab

5 березня 2021 року на Прикарпаття вчергове завітав Всеукраїнський спортивно-інтерактивний захід НОК України та  Coca-Cola Foundation #OlimpicLab,  модуль «Гендерна рівність у спорті», учасниками якого стали студенти 2 курсу Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу.

Серед гостей заходу були:

– майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, володарка кубку Європи, срібна призерка молодіжного чемпіонату Європи 1999 року, учасниця ХХVІІ літніх Олімпійських ігор 2000 року в  м. Сідней (Австралія), ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор 2004 року в м. Афіни (Греція)  та ХХІХ літніх Олімпійських ігор 2008 року в м. Пекін (Китай) – Тетяна Ляхович;

– лікар-психолог, директор школи лідерів, медіатор, національний тренер з питань лідерства – Радислав Петрів;

викладач циклової комісії фізичного виховання Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу, викладач вищої категорії – Оксана Касько;

відповідальний секретар відділення НОК України в Івано-Франківській області, заслужений тренер України з легкої атлетики – Володимир Антонець.

Захід розпочався з розкриття сутності поняття “гендерна рівність” та обговорення змісту цього словосполучення. Радислав Петрів досить детально описав значення гендерної рівності у різних галузях, при цьому закликав учасників на активну бесіду. Студенти та гості з приємністю підтримали розмову та  прийняли участь в обговоренні запропонованих тез.

Згодом своє бачення по тематиці заходу висловила іменита спортсменка-олімпійка Тетяна Ляхович, яка підкреслила що в сучасному спортивному світі процес гендерної рівності має позитивну динаміку та навела приклад участі жінок в Олімпійських іграх.

Отже, на зимових Олімпійських Іграх у м.Шамоні у 1924 році прийняло  участь 4,3%, а на зимових Олімпійських Іграх 2018 року у м. Пйон-Чанг – 48% жінок від усієї кількості спортсменів. Схожа тенденції спостерігається і у Іграх Літніх Олімпіад: Париж 1900 рік – 2,2%, а Токіо 2020 – прогнозується участь 48,8% жінок, що складає майже половину всіх учасників.

Після олімпійської гендерної статистики Володимир Антонець навів деякі цікаві факти з розряду проблем та перспектив розвитку гендерного процесу на теренах нашої держави, що також неабияк зацікавило учасників заходу.

На завершення відбулась бесіда у режимі питання-відповідь та підведення підсумків заходу.

✅Більше новин Відділення НОК України у Івано-Франківській області⤵️

Сайт – https://noc.if.ua
Фейсбук – https://www.facebook.com/nocifua
Інстаграм – www.instagram.com/nocifua
Телеграм – https://t.me/nocifua

#НОК #Спорт #СпортивнийФранківськ

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
X